GÜVENLİK

  Öğrencilerimizin güvenli ve huzurlu bir yaşam sürdürebilmeleri için yurdumuzda güvenlik görevlimiz mevcuttur. 24 saat güvenlik kamerası ile izlenilmekte ve giriş çıkışlar sürekli olarak kontrol edilmektedir. Alarm, yangın, telefon, santral, aydınlatma sistemleri ile donatılmış yurdumuzda öğrencilerimizin güvenliği tam olarak sağlanmıştır. Giriş ve çıkış saatleri MEB‘in belirlediği saatlere uygun olarak düzenli olarak kontrol edilmektedir.

        Yurtlarımızda yangın yönetmeliklerine uygun olarak yangın merdivenleri, paratonerler ve diğer yangın alarm ve teçhizatları bulunmaktadır. 

Öğrencilerimizin rahat etmesi ve kendi evinde hissetmesi için bütün imkânlar kullanılmıştır. İşletmemizin en önemli prensibi öğrencilerin sağlığı, güvenliği ve ailelerin kızlarını bize emanet ettiklerinde duydukları  huzur ve güvendir.

İNTERNET SALONU

          Konfor kız yurdu öğrencileri, Bilgisayar salonunda 24 saat boyunca ortak kullanıma açık olan bilgisayarlardan internet dâhil olmak üzere diledikleri her an istifade edebilmektedirler. Tüm bilgisayarların yetkili servis tarafından periyodik bakımları yapılmakta ve öğrencilerimizin ihtiyaçlarına göre yenilenmektedir. Yurdumuzda kablosuz internet ağı (wireless) mevcut olup 24 saat kesintisiz hizmet vermektedir.

TEMİZLİK VE KAT HİZMETLERİ

         Yurdumuzda banyo ve tuvaletler devamlı suretle kat görevlisi tarafından temizlenir ve kontrol edilir. 24 saat sıcak su imkânına sahip seramik kaplı ve duşa kabinli lüks banyolarımızda ve tuvaletlerimizde temizlik ve hijyenden taviz verilmez.

Temizlik malzemelerinin tamamı insan sağlığına, hijyen standartlarına uyumlu ve kaliteli ürünlerden seçilmektedir. Öğrencilerimiz yurt içinde geçirdikleri zamanlarda terlikle veya yurt içinde giymek için kullandıkları spor ayakkabılarla dolaşmaktadır.

YEMEK

         Yurdumuzda hafta içi 2, hafta sonları ise 3 öğün yemek verilmektedir. Yemek listelerimiz, yetişkin bir kişinin bir öğünde alması gereken kalori miktarı göz önünde bulundurularak belirlenmektedir. Yemeklerimiz kadrolu, bu konuda usta ve ehliyetli aşçılarımız tarafından hijyenik şartlarda yurt mutfağında hazırlanmaktadır. Aşçılarımızın sağlık durumları 3 ayda bir yaptırılan testlerle takip edilmekte, personel temizliğine son derece önem verilmektedir. Hijyen temizliğine önem gösterilen mutfak ve mutfak malzemeleri yurt yönetimi tarafından sürekli olarak kontrol edilmektedir. Gıda maddeleri günlük ve en uzun haftalık olarak satın alınmakta ve uygun depolarda saklanmaktadır. Yemekler günlük olarak mevcuda göre pişirilip bir sonraki güne bırakılmamaktadır. Sağlık denetimleri sebebiyle her yemekten numune alınmakta ve 72 saat buzdolabında bekletilmektedir.

ÇAMAŞIR

          Yurdumuzda çamaşır odası mevcut olup her öğrencimizin çamaşırı ayrı olarak yıkanmaktadır.

ETÜD ODASI

           Öğrencilerimizin rahat bir şekilde ders çalışabilmeleri için düzenlenmiş bir etüt salonu mevcuttur.

TV SALONLARI

Yurdumuzun giriş katında televizyon izleyip, günlük ve aylık yayınları takip edebileceğiniz kitap okuyabileceğiniz modern olarak dizayn edilmiş bir televizyon salonu bulunmaktadır.

SOSYAL FAALİYETLER

           Kastamonu ili eski yerleşim yeri olarak tarihi doku yönünden çok zengindir.
           Şehrimizi tanıtmak amacıyla şehrimizde bulunan tarihi yerlere geziler yeni gelen öğrencilerimiz için düzenlenmektedir.
           Yurdumuzun bahçesinde yöresel yemek,mangal ve döner günleri düzenlenmektedir.Canlı müzikli yılbaşı eğlenceleri gelenekselleşmiştir.